O projektancie

 
Piotr Zawadzki

Piotr Zawadzki – projektant mody i autorskich kolekcji biżuterii, które tworzy pod własną marką ZAVA. W swoich projektach z powodzeniem łączy pragmatyzm z estetyką, minimalizm z nutą nieszablonowości. 

 

Przeciwnik tworzenia nadmiernych ilości kolekcji i zużywania zbędnych ilości materiałów. Prowadzi swój biznes odpowiedzialnie oraz zgodnie z ideą slowbiznesu i zrównoważonej produkcji.

 

Projektant tworzy swoje kolekcje z myślą o klientkach, kierując się przeświadczeniem, że sztuka użytkowa musi cieszyć. Wspólnym mianownikiem jego kolekcji jest duch rękodzielnictwa. Artysta starannie dobiera materiały, sprowadzając je z różnych zakątków świata, ale też sięga po zwykłe, niepozorne przedmioty, by nadać im drugie życie w duchu upcyclingu. 

 

Chętnie tworzy indywidualne projekty na zamówienie klientek, które przynoszą do jego pracowni ważne dla nich „talizmany” o znaczeniu sentymentalnym. Efektem takiej pracy staje się unikatowa biżuteria, niosąca za sobą niepowtarzalne historie.

 

Dzięki swojej konsekwencji w budowaniu wyraźnego DNA marki, Piotr Zawadzki zaskarbił sobie uznanie dużej rzeszy klientek, która cały czas się powiększa.

Motto projektanta brzmi: „Życie jest zdecydowanie za krótkie, by nosić nudną biżuterię”.